Kāpēc veidot uzkrājumus?

Dzīves līmeni ietekmēt spējam mēs paši, ja savas finanses laicīgi plānojam un mērķtiecīgi dodamies savu ieceru virzienā. Uzkrājumu veidošana ir viens no veidiem, kā pensijas vecumā saņemt papildus finanses. Dati liecina, ka nākotnes pensijas apmērs būs vidēji ap 60% no pašreizējās algas. Visticamāk, arī pensijas vecumā jums būs svarīgi saglabāt vai pat uzlabot esošo dzīves līmeni, kā arī dzīvot atbilstoši tā laika prasībām. Novirzot no savas algas ik mēnesi kaut pavisam nelielu summu, jūs veidojat  ilgtermiņa uzkrājumus, kas pensijas vecumā jums nodrošinās stabilus papildus ienākumus. Svarīgi apzināties, ka, veidojot uzkrājumus jau no pirmās algas dienas, iespējams uzkrāt vairāk. 


Finansiālā stabilitāte

Arvien lielāka daļa Pensiju Fonda dalībnieku novērtē uzkrājuma ieguvumus un uzkrājumus izmanto kā papildus ikmēneša ienākumus, kad sāk saņemt valsts pensiju. Lai nodrošinātu darba gadiem līdzvērtīgus ienākumus, uzkrājumi jāsāk veidot jau esot 20-30 gadu vecumā. Pensiju Fonda uzkrājumus varēsiet saņemt no 55 gadu vecuma. Jo ātrāk jūs veidojat uzkrājumus, jo vairāk uzkrāsiet. Iemaksas varat veikt atšķirīgas, izvērtējot savas iespējas un mērķus.  Iemaksu regularitāte un apjoms – tā ir jūsu izvēle.


Kā aprēķināt uzkrājumu pensijas vecumā?
Kalkulatorā varat uzzināt, kāda būs valsts pensija, sasniedzot pensijas vecumu, un kāda būs jūsu pensija veicot regulārus uzkrājumus. Kalkulatorā ievadiet sekojošus parametrus - savu vecumu un ienākumu līmeni. Pievērsiet uzmanību grafikam, kurā var redzēt, kā mainās iemaksu summa atkarībā no jūsu vecuma. Ienāciet sadaļā Mans konts, lai noskaidrotu ikmēneša iemaksas ar jau esošo uzkrājumu, kā arī ieguvumu no nodokļu atvieglojuma.


Tūlītējs ieguvums

Kādi būs jūsu īstermiņa ieguvumi, veicot iemaksas? Katru gadu jums ir iespēja par savām personīgajām iemaksām saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļu atvieglojumu 20% apmērā no iemaksātās summas, ja tā nepārsniedz 10% no jūsu gada bruto ienākumiem (maksimums 4000 EUR gadā). 


Drošība 

Pensiju fondu darbību uzrauga Finanšu un Kapitāla Tirgus komisija, līdz ar to jūsu ieguldījums 3.līmeņa pensiju fondos ir drošs. Komisija regulē un pārrauga finanšu un kapitāla tirgu un tā dalībnieku darbību, un tās darbības mērķis ir veicināt ieguldītāju, noguldītāju un apdrošināto personu interešu aizsardzību un finanšu un kapitāla tirgus attīstību un stabilitāti.


Mantojums 

3.līmeņa pensiju fondu uzkrājums ir mantojams. 


Lai veiktu iemaksas, nepieciešams noslēgt vienošanos par individuālo iemaksu veikšanu. To varat izdarīt Pensiju Fonds sadaļā Mans konts. Ja vienošanās ir noslēgta, iemaksu varat veikt sadaļā Veikt iemaksu