Kā veidot uzkrājumus?

Izvērtē!
Latvijas valsts portālā noskaidrojiet finansiālo situāciju, kādā nokļūsiet pensijas vecumā, paļaujoties uz 1. pensiju līmeņa un 2. pensiju līmeņa ienākumiem. Apsveriet, vai ienākumu samazinājums mēnesī būs pieņemams, lai dzīvotu kvalitatīvi? Noskaidrojiet, vai darba devējs piedāvā veikt iemaksas Pensiju Fondā. Sadaļā Uzkrājuma prognoze iepazīstieties ar sava nākotnes uzkrājuma izmaksu prognozēm. 


Pieņem lēmumu!
Balstoties uz izvērtējuma rezultātiem, apsveriet, kādas iemaksas ir jāveic, lai pensijas vecumā varētu saglabāt darba algai līdzvērtīgus ienākumus. Iemaksas varēsiet veikt atšķirīgas, izvērtējot savas vēlmes un iespējas. Ja jūsu darba devējs piedāvā veikt iemaksas, izvēlieties labumu – “Iemaksas Pensiju Fondā” vai ieplānojiet regulāras iemaksas veikt pats. 


Sāc krāt!
Tiklīdz ir izvērtēts sev piemērotāko iemaksu veids, apjoms un regularitāte, ir jāsāk krāt. Visērtāk ir uzsākt ar nelielām, bet regulārām summām, ilgtermiņā iemaksu apjomu palielinot. Lai sāktu veidot uzkrājumu individuāli, jums ir jānoslēdz vienošanās par individuālo iemaksu veikšanu, ko varat izdarīt Pensiju Fonds sadaļā Mans konts. Ja esiet izvēlējies iemaksas veikt caur darba devēju, pārskaitījums tiks veikts no algas saskaņā ar jūsu iesniegumu.